Kontakt

MixDekor

Kateřina Záděrová

Nikolčice 210, 691 71

Tel.: +420 720 417 484

Email: info@mixdekor.cz

Č. účtu: 670100-2210939998

Kód banky: 6210 mBank

Kontaktní formulář

Partneři
Tvorba www stránek a e-shopů Sun-shop - profesionální e-shop

Nápaditý vánoční stůl

Nápadité prostření vánočního stolu

 

O Štědrém večeru zasedává rodina k bohatě prostřenému stolu… ale víme, jak stůl svátečně prostřít?

 

Rozhodně bychom se neměli odbývat a slavnostní chvíle si opravdu příjemně užít.

Při významných večeřích by jsme měli použít jednotný slavnostní servis.K servisům pak vybereme slavnostní ubrus. Je-li nádobí alespoň trochu neutrální, můžeme si každý rok pohrát s barevným laděním celého stolu.

 

Volba správné barvy je poměrně důležitá, neboť přispěje k navození vánoční atmosféry.

Tradiční vánoční barvy jsou červená, zelená a zlatá. Běžně se používají i stříbrná, bronzová, fialová, zelená, modrá nebo vínová.

Nejlépe působí kombinace dvou barev, zejména při výběru ubrusu, prostírek a ubrousků. Nejpůsobivější jsou kombinace: červené a zlaté, červené a zelené, krémové a zlaté, modré a stříbrné, zlaté a vínové nebo zlaté a zelené.

 

Jestliže nemáme jistotu, že dokážeme správně ladit barvy, měli bychom se držet hesel, že méně znamená více, a že v jednoduchosti je krása. Jde hlavně o to, aby sváteční tabule působila elegantně a vzbuzovala příjemné pocity.

 

Na slavnostní stůl pokládáme nejlépe ubrus z přírodního vlákna. Ubrus by měl vždy přesahovat hrany stolu nejméně o 30 centimetrů. Na ubrus můžeme pod talíře rozmístit prostírání tvaru obdélníku nebo čtverce nebo stůl oživit pěkným ubrouskem.